Votati Raul ADEN EREGEP

Duminica  23 niembrie ora 21:30 votati la KIDS SING
RAUL ADEN EREGEP

"Visul meu este sa devin un mare cantaret, iar un cantaret canta in primul rand pentru publicul sau. Acum voi sunteti publicul meu, si vreau sa ma sustineti in marea finala! Va pup!"

Castigatorii HermannstadtFest editia a 2-a



Bobeica Rafael-Marele trofeu International HermannstadtFest
Maris Rares- Marele trofeu National HermannstadtFest
Popliuc Nicolle- Marele trofeu  HermannstadtFest –Muz.Clasica

Muzica Usoara
Categ 4-8 ani
Trofeu – Man Clara
Premiul 1 – Campean Patricia
Premiul 2 -Oprescu Sofia,Dumitrescu Patricia
Premiul 3 –Bancila Alexandra

Categ 7-9 ani
Trofeu  - Rotaru Daria Maria
Premiul 1 –Muthu Astrid,Giurgiuman Oana
Premiul 2- Catinean Sonia,Chetraru Daria,Prundu alice
Premiul 3 – Gheorghita Iuliana,Gherganu Emma,Man Teodora,

Categ 10-12 ani
Trofeu – Anastasiei Denisa,Laslau Lorina
Premiul 1-Neacsu Victor,Radu Mihaela
Premiul 2- Borbei Georgiana,Braniscan Corina,Mihalascu Diana
Premiul 3-Cicalchin Alexei,Cimpoieriu Andreea,Neagu Andra

Categ 12-15 ani
Trofeu – Roban Sergiu
Premiul 1-Tanasa Daria,Aron Marius,
Premiul 2- Kroone Lisanne,Rus Miruna
Premiul 3- Moldovan Ioana,Popa Dan,Spanu Cosmina

Categ 16-19 ani
Premiul 1- Morari Tudor,Dumitrean Catalina
Premiul 2- Stoita Bianca,Zamfir Andreea
Premiul 3-Grigorescu Victor,Lup Manuela

Categ Creatie
Premiul 1- Pentru tine
Premiul 2-Colegul meu,Visele se implinesc
Premiul 3-Stea printre stele,Tanti Stela

Categ Grupuri
Premiul 1-Duo UBX
Premiul 2-Me and you,Duo Volare,
Premiul 3-Duo Blue,Emblema,trio girls,Twoo girls





MUZICA POPULARA
Categ 4-8 ani
Trofeu-Iancu andra
Premiul 1- Rusu Iulia
Premiul 2-Prundu Elena,Bruda Cristian,Borcea Cezara
Premiul 3-Tudor Merca,Ivanov Rares

Categ 4-8 ani
Trofeu-Pop Adelina
Premiul 1- Anastasiei Elena
Premiul 2-Simoiu Elena,Gheorghita Iuliana
Premiul 3-Sabau Georgiana,Bularca Larisa

Categ 12-16
Trofeu- Galban Stefan Sandra
Premiul 1- Dunca Adriana
Premiul 2-Nistor Gabriela,Suceava Daiana,Varodi Roxana
Premiul 3-Merca Iulia,Oprea Dorina,Trifan Teodora

MUZICA CLASICA
Categ 4-8
Trofeu-Nistor Andrei
Premiul 1- Gherganu Emma
Premiul 2-Urechianu Rares
Premiul 3-Iacob Andreea

Categ  9-11
Trofeu-Botezatu Mara
Premiul 1- Neacsu Victor
Premiul 2-Cromatic
Premiul 3-Popa Alessia

Categ 12-15
Trofeu-Duet Giurgea -Constantin
Premiul 1- Moldoveanu Sorin
Premiul 2-Tanasa Daria pian si Flaut
Premiul 3- Passion,Cheregi Cezar








Programul Festivalului revizuit in 28 iunie



PROGRAM 28 IUNIE
PARTEA1
ORA 9:00-10:00 repetitii
ORA 10:00 –Deschiderea Festivalului

Ora 10:15-10:30
·        Grupul Emblema-Ocna Sibiului (Muzica usoara+Creatie)
·        Grup Passion- BĂICOI (muzica clasica)
·        Grupul Cromatic-Raucesti –Neamt (muzica clasica)
·        Cheregi Cezar-Cluj Napoca-Chitara Clasica

Ora 10:30-11:00       Muzica Usoara-16-19 ani
1.Bitia Anisia Cristina-Drobeta Turnu Severin
2.Dumitrean Catalina-Sibiu
3.Grigorescu Victor-Sibiu
4.Jaroi Diana –Cluj Napoca
5.Lup Maunella-Cluj Napoca
6.Minea Andreea Maria-Brasov
7. Morari Tudor-Rep Moldova
8.Stoita Bianca-Sibiu
9.Zamfir Lozioara-Braila

Ora 11:00-11:30           Grupuri

2.Duo Pretty girls-Cluj Napoca
3.Me and You Cluj Napoca
4. Duo Artist-Cluj Napoca
5. Duo Giadela-Cluj Napoca
6. Duo Volare-Cluj Napoca
7. Duo Blue –Cluj Napoca
8. Duo Ubx –Cluj Napoca
9. Wings-Cluj Napoca
10. Two girls-Cluj Napoca
11. Trio Sisters-Cluj Napoca









Ora 11:30- 12:10 –Muzica usoara  -Grupa 4-6 ani

2.Bancila Alexandra - Bran
3.Campean Patricia-Cluj Napoca
4.Catinean Sonia –Cluj Napoca
5.Dumitrescu Patricia-Pitesti
6.Florescu Alexia-Baia Mare
7.Jisa Malina Cluj Napoca
8.Man Clara Gabriela – Cluj Napoca
9.Oprescu Ilinca -Oradea
10.Oprescu Sofia-Oradea
11. Stanciuleasa Diana – Pitesti

 Ora 12:10-13:30–Muzica usoara -Grupa 7-9 ani
1.Catinean Sonia-Cluj Napoca
2.Chetraru Daria Ioana-Bacau
3.Ficau Alexandru-Bacau
4.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
5.Gherganu Emma Iona Bacau
6.Giurgiuman Oana Larisa-Cluj Napoca
7.Horbacs Antonia Oradea
8.Iliescu Mara Ecaterina-Piatra Neamt
9.Jisa Tudor-Cluj Napoca
10.Man Teodora Nicoleta-Cluj Napoca
11.Marin Denisa Anne-Brasov
12.Muthu Astrid-Oradea
13.Nedelcu Bianca-Sibiu
14.Prundu Elena Alice-Piatra neamt
15.Radulet Elena-Sibiu
16.Rotaru Daria Maria Brasov
17.Sicu Mateea Erika - Bacau
18.Simon Sonia-Targu Mures
19.Talpes Simina Ilaria-Drobeta Turnu Severin
20.Troanca Irina-Sibiu
21.Sasa Medeea










Ora 13:30-14:00-Creatie
1.Grupul Emblema-La doar 10 ani jumate–Grila Ghita
2.Catinean Sonia-Stea printre stele mama mea –Claudiu Bulete
3. Bancila Alexandra-Tanti  Stela-Walter si Anca Dionisie
4.Gherganu Emma Iona-Muzica e minunea- Cristian Alivej Viorela Filip
5.Giurgiuman Oana Larisa-Visele se implinesc-Lucian Ardelean-Serban Bacila
6.Moldovan Ioana-Cetera si Zongora-Claudiu Bulete
7.Rotaru Daria Maria-Colegul meu-Dan Pavelescu-Marian Stere
8.Sicu Mateea Eryka-Vietii ii multumesc-Cristian Alivej-Viorela Filip
9.Suto Denisa-Pentru tine-Calin Ionce-Camelia Crisan


Ora 14-15:30 Repetitii



























15:30 -15:45 Deschiderea
Ora 15:45 -17:15- Muzica usoara grupa 10-12
1.Anastasiei Elena Denisa-Piatra Neamt
2.Aron Andreea Maria-Cluj Napoca
3.Bacila Simina-Cluj Napoca
4.Banyai Lisa Maria-Cluj Napoca
5.Borbei Georgiana-Cluj Napoca
6.Braniscan Corina-Oradea
7. Cicalchin Alexei- Chisinau-Rep Moldova
8. Cimpoieru Andreea-Sibiu
9. Chirilesc Daria-Targu Mures
10.Czegeni Adela –Cluj Napoca
11.Diaconu Andreea-Bacau
12.Dimitrova Presiyana- Rouse, Bulgaria
13.Fizesan Raluca Iulia-Turda
14.Hauca Miruna-bacau
15.Indolean Sergiu Gabriel-Cluj Napoca
16.Laslau Lorina-Bacau
17.Man Tereza  Maria-Cluj Napoca
18.Maior Maria -Sibiu
19.Mihalascu Diana-Buzau
20.Neacsu Victor-Drobeta Turnu severin
21.Neagu Andreea Maria -Sibiu
22.Popa Alessia-Bacau
23.Radu Mihaela-Craiova
24 Bobeica Rafael
Ora 17:15-18:15 Muzica usoara  grupa 13-15
1.Aron Marius-Cluj Napoca
2.Bereczy Florin-Cluj Napoca
3.Bobeica Rafael-Republica Moldova
4.Ciutacu Doru-Braila
5.Dimitrova Mirela –Rouse -Bulgaria
6.Giurgea Lorina-Braila
7. Kroone Lisanne-Olanda
8.Maris Rares-Cluj Napoca
9.Moldovan Ioana –Cluj Napoca
10.Petrea Florina –Cluj Napoca
11.Popa Dan Eugen-Pitesti
12.Roban Sergiu Antoniu-Bucuresti
13.Rus Miruna-Cluj Napoca
14.Sandru Marina-Izvoarele
15.Spanu Cosmina-Braila
16.Suto Denisa Erika-Baia Mare
17.Tanasa Daria Anastasia-Bacau


Ora 18:15-18:40 Muzica Populara grupa 4-11

1.Bruda Cristian –Sibiu
2.Borcea Cezara -Agnita
3.Iancu Andra-Drobeta Turnu Severin
4.Ichim Ana Maria –Bacau
5. Iliescu Mara -Piatra Neamt –Folclor german
6.Ivanov Rares –Oradea
7.Merca Tudor –Cluj Napoca
8.Mitrea Felicia Maria-Sibiu
9.Prundu Alice-Piatra Neamt
10.Rusu Iulia-Suceava

Ora 18:40-19:10 Muzica Populara grupa 9-11
1.Osmen Aysenur-Bucuresti-Traditionala Turca
2.Anastasieie Elena Denisa-Piatra Neamt
3.Bucur Darius Alexandru
4.Bularca Larisa-Brasov
5.Coordoneanu Larisa-Bacau
6.Dorica Miruna –Bacau
7.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
8.Orban Bogdan –Targu Mures
9. Osmen Aysenur-Bucuresti
10.Pop Adelina Bianca-Targu Mures
11.Sabou Georgiana-Oradea
12.Simoiu Elena Alexandra-Slobozia
13.Unguru Agneza-Bacau















Ora 19:10-20:00 Muzica Populara grupa +12
1.Alupoaie Alexandru-Bacau
2.Apuscasitei Iulia-Bacau
3.Botorea Darius-Targu Mures
4.Cotoi Larisa- Targu Mures
5.Dunca Adriana-Targu Mures
6.Farcas Denisa-Magura-Bacau
7.Galban Stefan Sandra Valeria-Rm Valcea
8.Goloman Crina-Danesti-Maramures
9.Maftei Stefania-Bacau
10.Merca Iulia-Cluj Napoca
11.Nistor Gabriela –Sibiu
12.Olteanu Briana-Bacau
13.Oprea Dorina-Targu Mures
14.Otetea Lidia Elena  –Bacau
15. Puscasu Andone Valentina Petronela-Bacau
16.Suceava Daiana-Targu Mures
17.Trifan Teodora-Targu Mures
18.Varodi Roxana-Targu Mures
19.Zaharia George-Bacau
20.Zanfir Andreea-Bacau



Programul Festivalului HermannstadtFest


Vineri 27 Iunie 2014 ora 16-Palatul Copiilor Sibiu
Muzica Clasica fara grupul Cromatic si Passion si Cheregi Cezar(chitara clasica) care vor evolua in 28 iunie
                          

      Ora 16:00 -16-45             GRUPA 4-8 ANI

1.Filip Anemona Maria-Iasi
2.Gherganu Emma Iona-Bacau
3.Balint Melisa  Naomi –Drobeta Turnu Severin
4.Gramescu Catalin –Drobeta Turnu Severin
5.Iacob Andreea Eliza-Iasi
6.Nistor Andrei Radu-Braila
7.Urechianu Rares Stefan-Iasi

      Ora 16:45-17:15        GRUPA 9-11 ANI

1.Botezatu Mara Ioana-Iasi
2.Dorcu Mihnea Ioan-Iasi
3.Grupul Cromatic-Raucesti –Neamt
4.Neacsu Victor-Drobeta Turnu Severin
5.Popa Alessia-Bacau
6.Popliuc Nicole -Iasi

  Ora 17:15-  18:00           GRUPA 12-15 ANI

1.Tanasa Daria pian-Bacau
2.Duet Giurgea-Constantin –Braila
3.Jipa Aura Marina –Bucuresti
4.Moldoveanu Sorin Constantin-Braila
5.Grup Passion-Baicoi

6.Tanasa Daria-Flaut-Bacau
7.Cheregi Cezar –Cluj Napoca –chitara


PROGRAM 28 IUNIE
PARTEA1
ORA 9:00-10:00 repetitii
ORA 10:00 –Deschiderea Festivalului

Ora 10:15-10:30
·        Grupul Emblema-Agnita(Muzica usoara+Creatie)
·        Grup Passion- BĂICOI (muzica clasica)
·        Grupul Cromatic-Raucesti –Neamt (muzica clasica)
·        Cheregi Cezar-Cluj Napoca-Chitara Clasica

Ora 10:30-11:00       Muzica Usoara-16-19 ani
1.Bitia Anisia Cristina-Drobeta Turnu Severin
2.Dumitrean Catalina-Sibiu
3.Grigorescu Victor-Sibiu
4.Jaroi Diana –Cluj Napoca
5.Lup Maunella-Cluj Napoca
6.Minea Andreea Maria-Brasov
7. Morari Tudor-Rep Moldova
8.Stoita Bianca-Sibiu
9.Zamfir Lozioara-Braila

Ora 11:00-11:30           Grupuri

2.Duo Pretty girls-Cluj Napoca
3.Me and You Cluj Napoca
4. Duo Artist-Cluj Napoca
5. Duo Giadela-Cluj Napoca
6. Duo Volare-Cluj Napoca
7. Duo Blue –Cluj Napoca
8. Duo Ubx –Cluj Napoca
9. Wings-Cluj Napoca
10. Two girls-Cluj Napoca
11. Trio Sisters-Cluj Napoca


Ora 11:30- 12:10 –Muzica usoara  -Grupa 4-6 ani

1.Andrei Zian Gavrila-Sibiu
2.Bancila Alexandra - Bran
3.Campean Patricia-Cluj Napoca
4.Catinean Sonia –Cluj Napoca
5.Dumitrescu Patricia-Pitesti
6.Florescu Alexia-Baia Mare
7.Jisa Malina Cluj Napoca
8.Man Clara Gabriela – Cluj Napoca
9.Oprescu Ilinca -Oradea
10.Oprescu Sofia-Oradea
11. Stanciuleasa Diana – Pitesti
12. Timoc Ariana- Cluj Napoca

 Ora 12:10-13:30–Muzica usoara -Grupa 7-9 ani
1.Borodi Laura –Cluj Napoca
2.Chetraru Daria Ioana-Bacau
3.Ficau Alexandru-Bacau
4.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
5.Gherganu Emma Iona Bacau
6.Giurgiuman Oana Larisa-Cluj Napoca
7.Horbacs Antonia Oradea
8.Iliescu Mara Ecaterina-Piatra Neamt
9.Isopescu Ana-Bucuresti
10.Man Teodora Nicoleta-Cluj Napoca
11.Marin Denisa Anne-Brasov
12.Muthu Astrid-Oradea
13.Nedelcu Bianca-Sibiu
14.Prundu Elena Alice-Piatra neamt
15.Radulet Elena-Sibiu
16.Rotaru Daria Maria Brasov
17.Sicu Mateea Erika - Bacau
18.Simon Sonia-Targu Mures
19.Talpes Simina Ilaria-Drobeta Turnu Severin
20.Troanca Irina-Sibiu


Ora 13:30-14:00-Creatie
1.Grupul Emblema-La doar 10 ani jumate–Grila Ghita
2.Catinean Sonia-Stea printre stele mama mea –Claudiu Bulete
3. Bancila Alexandra-Tanti  Stela-Walter si Anca Dionisie
4.Gherganu Emma Iona-Muzica e minunea- Cristian Alivej Viorela Filip
5.Giurgiuman Oana Larisa-Visele se implinesc-Lucian Ardelean-Serban Bacila
6.Moldovan Ioana-Cetera si Zongora-Claudiu Bulete
7.Rotaru Daria Maria-Colegul meu-Dan Pavelescu-Marian Stere
8.Sicu Mateea Eryka-Vietii ii multumesc-Cristian Alivej-Viorela Filip
9.Suto Denisa-Pentru tine-Calin Ionce-Camelia Crisan


Ora 14-15:30 Repetitii

15:30 -15:45 Deschiderea
Ora 15:45 -17:15- Muzica usoara grupa 10-12
1.Anastasiei Elena Denisa-Piatra Neamt
2.Aron Andreea Maria-Cluj Napoca
3.Bacila Simina-Cluj Napoca
4.Banyai Lisa Maria-Cluj Napoca
5.Borbei Georgiana-Cluj Napoca
6.Braniscan Corina-Oradea
7. Cicalchin Alexei- Chisinau-Rep Moldova
8. Cimpoieru Andreea-Sibiu
9. Chirilesc Daria-Targu Mures
10.Czegeni Adela –Cluj Napoca
11.Diaconu Andreea-Bacau
12.Dimitrova Presiyana- Rouse, Bulgaria
13.Fizesan Raluca Iulia-Turda
14.Hauca Miruna-bacau
15.Indolean Sergiu Gabriel-Cluj Napoca
16.Laslau Lorina-Bacau
17.Man Tereza  Maria-Cluj Napoca
18.Maior Maria -Sibiu
19.Mihalascu Diana-Buzau
20.Neacsu Victor-Drobeta Turnu severin
21.Neagu Andreea Maria -Sibiu
22.Popa Alessia-Bacau
23.Radu Mihaela-Craiova
Ora 17:15-18:15 Muzica usoara  grupa 13-15
1.Aron Marius-Cluj Napoca
2.Bereczy Florin-Cluj Napoca
3.Bobeica Rafael-Republica Moldova
4.Ciutacu Doru-Braila
5.Dimitrova Mirela –Rouse -Bulgaria
6.Giurgea Lorina-Braila
7. KrooneLisanne-Olanda
8.Maris Rares-Cluj Napoca
9.Moldovan Ioana –Cluj Napoca
10..Petrea Florina –Cluj Napoca
11.Popa Dan Eugen-Pitesti
12.Roban Sergiu Antoniu-Bucuresti
13.Rus Miruna-Cluj Napoca
14.Sandru Marina-Izvoarele
15.Spanu Cosmina-Braila
16.Suto Denisa Erika-Baia Mare
17.Tanasa Daria Anastasia-Bacau


Ora 18:15-18:40 Muzica Populara grupa 4-11

1.Bruda Cristian –Sibiu
2.Borcea Cezara -Agnita
3.Iancu Andra-Drobeta Turnu Severin
4.Ichim Ana Maria –Bacau
5. Iliescu Mara -Piatra Neamt –Folclor german
6.Ivanov Rares –Oradea
7.Merca Tudor –Cluj Napoca
8.Mitrea Felicia Maria-Sibiu
9.Prundu Alice-Piatra Neamt
10.Rusu Iulia-Suceava

Ora 18:40-19:10 Muzica Populara grupa 9-11
1.Osmen Aysenur-Bucuresti-Traditionala Turca
2.Anastasieie Elena Denisa-Piatra Neamt
3.Bucur Darius Alexandru
4.Bularca Larisa-Brasov
5.Coordoneanu Larisa-Bacau
6.Dorica Miruna –Bacau
7.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
8.Orban Bogdan –Targu Mures
9. Osmen Aysenur-Bucuresti
10.Pop Adelina Bianca-Targu Mures
11.Sabou Georgiana-Oradea
12.Simoiu Elena Alexandra-Slobozia
13.Unguru Agneza-Bacau


Ora 19:10-20:00 Muzica Populara grupa +12
1.Alupoaie Alexandru-Bacau
2.Apuscasitei Iulia-Bacau
3.Botorea Darius-Targu Mures
4.Cotoi Larisa- Targu Mures
5.Dunca Adriana-Targu Mures
6.Farcas Denisa-Magura-Bacau
7.Galban Stefan Sandra Valeria-Rm Valcea
8.Goloman Crina-Danesti-Maramures
9.Maftei Stefania-Bacau
10.Merca Iulia-Cluj Napoca
11.Nistor Gabriela –Sibiu
12.Olteanu Briana-Bacau
13.Oprea Dorina-Targu Mures
14.Otetea Lidia Elena  –Bacau
15. Puscasu Andone Valentina Petronela-Bacau
16.Suceava Daiana-Targu Mures
17.Trifan Teodora-Targu Mures
18.Varodi Roxana-Targu Mures
19.Zaharia George-Bacau
20.Zanfir Andreea-Bacau

Mult succes!

PESTE O SAPTAMANA INCEPE FESTIVALUL INTERNATIONAL HERMANNSTADTFEST.
MULT SUCCES TUTUROR.FIE CA CEI MAI BUNI SA CASTIGE.








NOUTATI




FESTIVALUL INTERNATIONAL HERMANNSTADTFEST ESTE RECOMANDAT SI SUSTINUT DE CATRE RADIO ROMANIA REGIONAL

 

Program Festival HermannstadtFest



Program Festivalul HermannstadtFest

Vineri 27 Iunie 2014 ora 16-Palatul Copiilor Sibiu
Muzica Clasica fara grupul Cromatic si Passion care vor evolua in 28 iunie la categoria grupuri

Sambata 28 iunie 2014-Locatia se va anunta in cel mai scurt timp
Ora 10 Deschiderea Festivalului
10:15 – 10:45 Usoara 16-19
10:45-11:30-Grupuri
11:30- 12:10 –Grupa 4-6 ani
12:10-13:30–Grupa 7-9 ani
13:30-14:00-Creatie
Pauza 14:00-15:30
15:30 Deschiderea
15:45 -17:15-grupa 10-12
17:15-18:15 grupa 13-15
18:15-19:10 Populara 4-11
19:10-20:00 Populara 12-16

Duminica 29 iunie 2014
Ora 11:00 Deschiderea Galei
Recitaluri Mihai Teaca si Teodora Sava Castigatorii Marilor Trofee la prima Editie.
Recital Ilinca Bacila-Trofeu Grupa editia 1
Recital Ioana Roxana Agarbicean –Trofeu Grupa editia 1
Recital Dominique Simionescu
Ora 12:00-Gala de Premiere




Participantii Festivalului International HermannstadtFest

Iata lista participantilor la a 2-a editie a Festivalului International HermannstadtFest.Daca nu va regasiti in lista va rog luati legatura cu noi.
                C

                CONCURENTI MUZICA USOARA
                                 GRUPA 4-6 ANI

1.Andrei Zian Gavrila-Sibiu
2.Bancila Alexandra - Bran
3.Campean Patricia-Cluj Napoca
4.Catinean Sonia –Cluj Napoca
5.Dumitrescu Patricia-Pitesti
6.Florescu Alexia-Baia Mare
7.Jisa Malina Cluj Napoca
8.Man Clara Gabriela – Cluj Napoca
9.Oprescu Ilinca -Oradea
10.Oprescu Sofia-Oradea
11. Stanciuleasa Diana – Pitesti
12. Timoc Ariana- Cluj Napoca

                                  GRUPA 7-9 ANI

1.Borodi Laura –Cluj Napoca
2.Chetraru Daria Ioana-Bacau
3.Ficau Alexandru-Bacau
4.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
5.Gherganu Emma Iona Bacau
6.Giurgiuman Oana Larisa-Cluj Napoca
7.Horbacs Antonia Oradea
8.Iliescu Mara Ecaterina-Piatra Neamt
9.Isopescu Ana-Bucuresti
10.Man Teodora Nicoleta-Cluj Napoca
11.Marin Denisa Anne-Brasov
12.Muthu Astrid-Oradea
13.Nedelcu Bianca-Sibiu
14.Prundu Elena Alice-Piatra neamt
15.Radulet Elena-Sibiu
16.Rotaru Daria Maria Brasov
17.Sicu Mateea Erika - Bacau
18.Simon Sonia-Targu Mures
19.Talpes Simina Ilaria-Drobeta Turnu Severin
20.Troanca Irina-Sibiu
                          
                                            GRUPA 10 -12
1.Anastasiei Elena Denisa-Piatra Neamt
2.Aron Andreea Maria-Cluj Napoca
3.Bacila Simina-Cluj Napoca
4.Banyai Lisa Maria-Cluj Napoca
5.Borbei Georgiana-Cluj Napoca
6.Braniscan Corina-Oradea
7. Cicalchin Alexei- Chisinau-Rep Moldova
8. Cimpoieru Andreea-Sibiu
9. Chirilesc Daria-Targu Mures
10.Czegeni Adela –Cluj Napoca
11.Diaconu Andreea-Bacau
12.Dimitrova Presiyana- Rouse, Bulgaria
13.Fizesan Raluca Iulia-Turda
14.Hauca Miruna-bacau
15.Indolean Sergiu Gabriel-Cluj Napoca
16.Laslau Lorina-Bacau
17.Man Tereza  Maria-Cluj Napoca
18.Maior Maria -Sibiu
19.Mihalascu Diana-Buzau
20.Neacsu Victor-Drobeta Turnu severin
21.Neagu Andreea Maria -Sibiu
22.Popa Alessia-Bacau
23.Radu Mihaela-Craiova

                           GRUPA 13-15
1.Aron Marius-Cluj Napoca
2.Bereczy Florin-Cluj Napoca
3.Ciutacu Doru-Braila
4.Dimitrova Mirela –Rouse -Bulgaria
5.Giurgea Lorina-Braila
6. Kroone Lisanne-Olanda
7.Maris Rares-Cluj Napoca
8.Moldovan Ioana –Cluj Napoca
9..Petrea Florina –Cluj Napoca
10.Popa Dan Eugen-Pitesti
11.Roban Sergiu Antoniu-Bucuresti
12.Rus Miruna-Cluj Napoca
13.Sandru Marina-Izvoarele
14.Spanu Cosmina-Braila
15.Suto Denisa Erika-Baia Mare
16.Tanasa Daria Anastasia-Bacau


                          GRUPA 16-19

1.Bitia Anisia Cristina-Drobeta Turnu Severin
2.Dumitrean Catalina-Sibiu
3.Grigorescu Victor-Sibiu
4.Jaroi Diana –Cluj Napoca
5.Lup Maunella-Cluj Napoca
6.Minea Andreea Maria-Brasov
7. Morari Tudor-Rep Moldova
8.Stoita Bianca-Sibiu
9.Zamfir Lozioara-Braila

                              GRUPURI
1.Emblema –Ocna Sibiului
2.Duo Pretty girls-Cluj Napoca
3.Me and You Cluj Napoca
4. Duo Artist-Cluj Napoca
5. Duo Giadela-Cluj Napoca
6. Duo Volare-Cluj Napoca
7. Duo Blue –Cluj Napoca
8. Duo Ubx –Cluj Napoca
9. Wings-Cluj Napoca
10. Two girls-Cluj Napoca
11. Trio Sisters-Cluj Napoca
.

                                 MUZICA POPULARA TRADITIONALA

                                GRUPA 4-8 ANI
1.Bruda Cristian –Sibiu
2.Borcea Cezara -Agnita
3.Iancu Andra-Drobeta Turnu Severin
4.Ichim Ana Maria –Bacau
5. Iliescu Mara -Piatra Neamt –Folclor german
6.Ivanov Rares –Oradea
7.Merca Tudor –Cluj Napoca
8.Mitrea Felicia Maria-Sibiu
9.Rusu Iulia-Suceava
                            
                            
                                 


                               GRUPA 9-11

1.Osmen Aysenur-Bucuresti-Traditionala Turca
2.Anastasieie Elena Denisa-Piatra Neamt
3.Bucur Darius Alexandru
4.Bularca Larisa-Brasov
5.Coordoneanu Larisa-Bacau
6.Dorica Miruna –Bacau
7.Gheorghita Iuliana Gabriela-Slobozia
8.Orban Bogdan –Targu Mures
9. Osmen Aysenur-Bucuresti
10.Pop Adelina Bianca-Targu Mures
11.Sabou Georgiana-Oradea
12.Simoiu Elena Alexandra-Slobozia
13.Unguru Agneza-Bacau

       

                             GRUPA 12-16
1.Alupoaie Alexandru-Bacau
2.Apuscasitei Iulia-Bacau
3.Botorea Darius-Targu Mures
4.Cotoi Larisa- Targu Mures
5.Dunca Adriana-Targu Mures
6.Farcas Denisa-Magura-Bacau
7.Galban Stefan Sandra Valeria-Rm Valcea
8.Goloman Crina-Danesti-Maramures
9.Maftei Stefania-Bacau
10.Merca Iulia-Cluj Napoca
11.Nistor Gabriela –Sibiu
12.Olteanu Briana-Bacau
13.Oprea Dorina-Targu Mures
14.Otetea Lidia Elena  –Bacau
15. Puscasu Andone Valentina Petronela-Bacau
16.Suceava Daiana-Targu Mures
17.Trifan Teodora-Targu Mures
18.Varodi Roxana-Targu Mures
19.Zaharia George-Bacau
20.Zanfir Andreea-Bacau



                             MUZICA CLASICA
                          

                                GRUPA 4-8 ANI

1.Filip Anemona Maria-Iasi
2.Gherganu Emma Iona-Bacau
3.Balint Melisa  Naomi –Drobeta Turnu Severin
4.Gramescu Catalin –Drobeta Turnu Severin
5.Iacob Andreea Eliza-Iasi
6.Nistor Andrei Radu-Braila
7.Urechianu Rares Stefan-Iasi

                                GRUPA 9-11 ANI

1.Botezatu Mara Ioana-Iasi
2.Dorcu Mihnea Ioan-Iasi
3.Grupul Cromatic-Raucesti –Neamt
4.Neacsu Victor-Drobeta Turnu Severin
5.Popa Alessia-Bacau
6.Popliuc Nicole -Iasi

                              GRUPA 12-15 ANI

1.Bobeica Rafael-Chisinau –Moldova
2.Duet Giurgea-Constantin –Braila
3.Jipa Aura Marina –Bucuresti
4.Moldoveanu Sorin Constantin-Braila
5.Grup Passion- BĂICOI
6.Tanasa Daria pian-Bacau

7.Tanasa Daria-Flaut-Bacau
8.Cheregi Cezar –Cluj Napoca –chitara

NOTA:
*Se va acorda un Trofeu de Festival pentru sectiunea Muzica usoara,concurentului care are cea mai mare medie din concurs.
Se va acorda un Trofey de Festival pentru sectiunile de muzica Clasica si Polulara concurentului cu cea mai mare medie din Concurs.
In caz de egalitate,membri juriului vor hotara castigatorul Marelui Trofeu.
*Pentru grupa 4-8 Muzica Populara se av acorda trofeu de grupa doar daca un concurent are medie peste 9,90.
* La muzica Clasica pt categoriile 4-8 si 9-11 se va acorda trofeu de grupa concurentului cu cea mai mare medie.

Date necesare pentru plata

Taxa se va achita pana in 25 mai 2014 in contul :

Banca: Banca Transilvania SA

IBAN: RO84BTRL04101205225056xx



titular cont  Asociatia “David Petrovici pentru copii”
Solo – 150 lei
Grupuri cate 80 lei pentru fiecare membru al grupului pana la 4 membri.
Pentru grupuri mai mari de  membri taxa este de 50 lei.

Noutati

La cererea cadrelor didactice si a parintilor ,la muzica usoara acestea vor fi grupele de varsta


  • Categoria 4-6 ani
  • Categoria 7-9 ani
  • Categoria 10-12 ani
  • Categoria 13-15 ani 
  • Categoria 16-19 ani
  • Grupuri

Noutati



In cadrul Festivalului International de muzica pentru copii se va alege pentru fiecare grupa de varsta miss si mister.Fotografiile vor fi afisate in perioada 1 iunie ora 0: 00-26 iunie ora 23:59  pe pagina festivalului unde se pot vota.
De asemenea in aceeasi perioada  se poate vota pentru premiul de popularitate la sectiunile muzica usoara si muzica populara pe grupul
Pentru sectiunea Creatie se poate vota in perioada 16 iunie ora 0:00 -26 iunie ora 23:59 tot pe grup.

Fisa de inscriere

Fisa de inscriere poate fi descarcata de aici
http://www.fileshare.ro/e30472126
Sau trimiteti o cerere pe una din adresele de mail :simionescu_daniela@yahoo.com sau hermannstadtfest@yahoo.com

Festivalul International HermannstadtFest editia a 2-a

VA ANUNTA CA IN PERIOADA 27-29 IUNIE 2014 VA AVEA LOC A DOUA EDITIE A FESTIVALULUI INTERNATIONAL HERMANNSTADTFEST.
CEI CARE SE INSCRIU PANA IN 5 APRILIE 2014 VOR AVEA O REDUCERE DE 10 %.
RELATII 
http://www.festivalul-hermannstadtfest.blogspot.ro/p/regulament.html 

Votati Sibiul !

Il vrei pe Andrei Leonte in concert la Sibiu?? Atunci mobilizeaza-ti toti prietenii si colegii sa ne spuna de ce este nevoie ca Sigur.Info, impreuna cu Andrei, sa va faca o vizita. Daca la sfarsitul competitiei (10 martie) orasul vostru va fi unul dintre primele 5 orase cu cele mai multe like-uri si comentarii relevante, atunci, cu siguranta, ne vedem in aprilie!

Voteaza Sibiu si adu-l pe Andrei Leonte la tine in oras! Distribuie mai departe

http://helpline.sigur.info/turneu-andrei-leonte/voteaza-sibiu-si-adu-l-pe-andrei-leonte-la-tine-in-oras.html