Lista castigatorilor



Lista castigatorilor Festivalului HermannstadtFest
28 iunie 2013

MIHAI TEACA-FAGARAS- TROFEU FESTIVAL MUZICA INSTRUMENTALA
SAVA TEODORA SABINA-PIATRA NEAMT-TROFEU FESTIVAL MUZICA USOARA

PREMIU SPECIAL DIN PARTEA D-LUI ADRIAN ORDEAN-PRESEDINTELE JURIULUI

PARVULESCU  RADU
STANCEL MARA-OCNA MURES
PANZARU STANESCU  IULIAN-BRAILA
TEACA MIHAI

PREMIU SPECIAL DIN PARTEA PALATULUI COPIILOR SIBIU
SLABU GEORGE
OLTEANU BRIANA
MIHAILA CARINA EDMINA

PREMIU SPECIAL SEBASTIAN BUNICA
BERECKZI FLORIN-CLUJ NAPOCA

PREMIU SPECIAL MAINI UNITE -100 LEI
BERECKZI FLORIN-CLUJ NAPOCA
BURDUHOSU EMMA –TARGU JIU
DOBROTA ANDREEA -SIBIU



CREATIE
TROFEU
TANASA DARIA ANASTASIA -Everything is possible". Muzica si text Mihai Alexandru-
PREMIUL1
SAVA TEODORA SABINA-Nopti cu luna-muzica si Text:Teodora Gaitanovici
PREMIUL2
STAVILA ALINA AUGUSTA -Muzica si text:Alina Augusta
  Orchestratie:George Ciurdas
PREMIUL3
STAVILA ALINA AUGUSTA-Butterfly - Muzică şi text:Alina Augusta
Orchestraţie:Tiri Michael
BACILA ILINCA- Ardelean Show –muzica si text Bulete Claudiu
MENTIUNE
SLABU PASCAL GEORGE-Eu sunt George –Muzica si text-Marcel Iorga.
STOIAN VIORELA –Vin iarasi la tine mare –Muzica si text-Viorela Filip.
STAN BRIANNA—A Scola-Muzica si text Adi Cristescu
ROSCULETE MARIA ANA-In inima mea-muzica si text : Catalina Ciorascu
PREMIU SPECIAL
SORLEA IULIA-Cele doua anotimpuri-Text Andrea Sorlea-Muzica Iulia Sorlea
PARVULESCU RADU-November kiss-Muzica Parvulescu Radu


INSTRUMENTALA-CLASICA 4-8 ANI
TROFEU – Grupa STAN BRIANNA-ARSENE TUDOR MIHAI
PREMIUL 1- ARSENE TUDOR MIHAI
PREMIUL 2-STAN BRIANNA
PREMIUL 3-CATINEAN IULIA
PREMIUL 3-GRAMESCU CATALIN
MENTIUNE -IVAN DAVID

INSTRUMENTALA-CLASICA 9-11
TROFEU- MANDRUT SANZAIANA-BUCURESTI
PREMIUL 1-PATRULESCU CEZAR-DROBETA TURNU SEVERIN
PREMIUL 2-NEACSU VICTOR-DROBETA TURNU SEVERIN
PREMIUL 3-VASILE LARISA ELENA-BRASOV
PREMIUL 1-MANDRUT SANZIANA-JERPELEA NICOLLE-BUCURESTI
MENTIUNE-JIPA MARINA –BUCURESTI

INSTRUMENTALA-CLASIC 12-19
TROFEU MARE –TEACA MIHAI
PREMIUL 1- DAVID CONSTANTIN-BRAILA
PREMIUL 2-CRETU ANDREI-DROBETA TURNU SEVERIN
PREMIUL 2-TANASA DARIA ANASTASIA-BACAU FLAUT
PREMIUL 3-GITA ALEXANDRU CONSTANTIN-
PREMIUL3-RAZEC CHRISTINE-BRASOV
PREMIUL 3TANASA DARIA ANASTASIA –BACAU-
PREMIUL 3-VASILE CRISTINAsi IONESCU TEODORA-BUCURESTI
MENTIUNE JIPA CLAUDIU-BUCURESTI
MENTIUNE MOLDOVEANU OCTAVIAN-DROBETA TURNU SEVERIN
MENTIUNE PARVULESCU RADU-PLOIESTI


Premii cat +20 Muzica populara,instrumentala si pop

PREMIUL 1
DUO BULARCA-BRASOV(POPULARA)
STAVILA ALINA AUGUSTA –BAIA MARE( muzica pop)
PREMIUL 2
ILIE ADRIANA-TARGU SECUIESC(POPULARA)
BENEDIC GIANINA –ONESTI( muzica pop)

PREMIUL 3
BULARCA DORIN-BRASOV (POPULARA)
DUMITRU FLORENTINA-SIBIU( muzica pop)

MENTIUNE
STOICA SEBASTIAN (POPULARA)
SELARIU IRIMIA (POPULARA)
CORCHES TABITA (INSTRUMENTALA)
LIVIU MOCANASU (INSTRUMENTALA)
SARCA CRISTINA(INSTRUMENTALA)
PARASCHIVU MARIANA GEORGIANA-PLOIESTI( muzica pop)

POPULARA  4-8

TROFEU
BOENGIU  INGRID-DROBETA TURNU SEVERIN
PREMIUL 1
IFTIME IOANA-SUCEAVA
PREMIUL 2-
BORCEA CEZARA-AGNITA
PREMIUL 3
PRUNDU ALICE-PIATRA NEAMT
MENTIUNE
BRUDA CRISTIAN –SIBIU
IONESCU IULIA BIANCA-SLOBOZIA
PETCU ANDREEA-ORADEA
STAN LARISA –SLOBOZIA
PREMIU SPECIAL
DRUJA IULIA-PLOIESTI-
DUMITRACHE CRISTINA-PLOIESTI
GHEORGHITA IULIANA GABRIELA-SLOBOZIA
LUCA SARA ONESTI
PETRE RALUCA IOANA-TARGOVISTE

POPULARA 9-11
TROFEU
AGARBICEAN IOANA-SIBIU
PREMIUL 1
BOENGIU ANCA DENISA-DROBETA TURNU SEVERIN
PREMIUL 2
TUDORACHE LUANA-BUCURESTI
PREMIUL 3
CURCA MALINA ELENA-PLOIESTI
DRELICIUC MIRUNA MARIA-MOLDOVITA(Traditionala Ucrainiana)
TRANDAFIRASUL-PLOIESTI
MENTIUNE
CRACIUN COSTINA ELENA-ONESTI
NADRAG TATIANA-SLOBOZIA
PANTAZI GABRIELA-PLOIESTI
PREMIU SPECIAL
DRELCIUC MIRUNA MARIA-MOLDOVITA
BULARCA LARISA-BRASOV
POPA DELIA-PLOIESTI
STOICA ANTONIA MARIA-PLOIESTI
TATULESCU MARIA ANTONIA-PLOIESTI
TULEA DIANA-ORADEA

POPULARA 12-15
TROFEU
BACILA ILINCA-CLUJ NAPOCA
MARIUCA LUIZA –Drobeta Turnu Severin
PREMIUL 1
IOVITA CASIANA GABRIELA-BRASOV
PREMIUL 2
TEACA MIHAI-FAGARAS
VASILESCU DAN CONSTANTIN-AGNITA
PREMIUL 3
CIOABA INDIRA-ONESTI
POPI ANA-SERBIA
CORB ANDREI-ORADEA
CIRSTINOIU LAURENTIU-PLOIESTI
MENTIUNE
OLTEANU BRIANA GEORGIANA-BACAU
GRUP TRANDAFIRUL-PLOIESTI
PADURE CATALINA ELENA-PLOIESTI
PREMIU SPECIAL
MAGHIARI DAIANA-CLUJ NAPOCA
ROGOJINA RALUCA GEORGIANA-TARGOVISTE
ROBERTS EMMA LAUREN-SUA-ROMANIA


POPULARA 16-19
TROFEU
DUTA ECATERINA-SIBIU
PREMIUL 1
VALCEANU ADELINA-Drobeta Turnu Severin
PREMIUL 2-
ILIE IULIANA-TARGOVISTE
NISTOR GABRIELA-SIBIU

PREMIUL 3
COMSA ILIE –SIBIU
IFTIME ANDREI
MENTIUNE
BUDAI EVELINE
ACHIM ANDREEA-PLOIESTI

GRUPURI

MINISTAR –CLUJ NAPOCA TROFEU
GRUP MARE SCOALA 4-BUCURESTI-PREMIUL1
PASSION PREMIUL1
GRUP MIC SCOALA 4-BUCURESTI-PREMIUL2
BALKAN VOICES-MOINESTI PREMIUL2
TRIO NEGHI VOICE-BACAU PREMIUL2
TRIO COPII TALENTATI –BUCURESTI PREMIUL2
DUO SONG –CLUJ NAPOCA PREMIUL3

MUZICA FOLK
CAMPUREAN SANDRA-SIBIU – PREMIUL1
BORBEI GEORGIANA-CLUJ NAPOCA –PREMIUL2
DUET A&V-SIBIU- PREMIUL2
DURA ADRIANA-SIBIU- PREMIUL3
FLORIN LAZAR-BRAILA-MENTIUNE

MUZICA POP CAT 4-8

TROFEU-
CRISAN PATRICIA-Cluj Napoca
PREMIUL 1
SORLEA IULIA-Cluj Napoca
MARIN DENISA-Brasov
PREMIUL 2
BUNICA MARIO –Craiova
CATINEAN SONIA-Cluj Napoca
PRUNDU ELENA ALICE –Piatra Neamt
PREMIUL 3
ANDRITESCU BIANCA-Drobeta Turnu Severin
BOENGIU FUGARU INGRID –DROBETA TURNU SEVERIN
CIUDIN IZABELA-Piatra Neamt
MENTIUNE
SAS MEDEEA-Sibiu
TROANCA IRINA MARIA-Sibiu
DAVIDESCU DENISA –Bucuresti
PREMIU SPECIAL
CEPARU ANA MARIA -Roman
GHEORGHITA IULIANA GABRIELA-Slobozia
.IONESCU BIANCA-Slobozia
LUCA SARA-Onesti
PETCU RALUCA –Targoviste
.PETECUTA ALEXIA-Moinesti
PETECUTA MAIA-MOINESTI
STAN BRIANNA ALEXANDRA-Bucuresti
STANCEL ALEXANDRA-Ocna Mures
URSACHE DIANA ELENA-Onesti
ION MIRCEA CEZAR-Pitesti

MUZICA POP CAT.9-11
TROFEU
MIRTI IOANA-ROMAN
PREMIUL 1
BRANISCAN CORINA-ORADEA
LASLAU  LORINA GIORGIA-BACAU
NEACSU VICTOR-DROBETA TURNU SEVERIN
SUDITU MARA IOANA ONESTI
PREMIUL 2
BÂTOANCĂ MARIA CARLA-VULCAN
POPA MARIA ROBERTA-RAMNICU VALCEA
BUMBUC IOANA -SIBIU
PREMIUL 3
BANICA FLORENTINA BIANCA-BRAILA
BORBEI GEORGIANA –CLUJ NAPOCA
COTA PATRIC –CLUJ NAPOCA
MITARU TEODORA-RAMNICU VALCEA
MENTIUNE
BACILA SIMINA-CLUJ NAPOCA
BURDUHOSU EMMA-Targu Jiu
CRACIUN COSTINA-ONESTI
HAUCA MIRUNA IOANA-BACAU
MIHAILA CARINA EDMINA-ROMAN
PREMIU SPECIAL
ANDRIES MARIA-ONESTI
BACIU DORCU LORENA-ROMAN
BOGDANESCU LORENA-ONESTI
BUTA EVELINE - SIBIU
CIMPOIERU ANDREEA –SIBIU
COTFAS DENISA –TARGU MURES
DAN ANTONIO-DROBETA TURNU SEVERIN
DEMIAN ANDRADA-CLUJ NAPOCA
DUMITRIU BEATRICE MARIA –TARGU JIU
DUTA ANDREEA BEATRICE-RAMNICU VALCEA
MAIOR MARIA-SIBIU
MANEA VIVIANA-SIBIU
MARINCUS LARISA –CLUJ NAPOCA
MOISE TEODORA-BUCURESTI
NADRAG ALINA-SLOBOZIA
NEAGU ANDRA-SIBIU
NEGHINA CATALINA ANDREEA MARIA-ONESTI
POPOSOI ANDREEA-ROMAN
PORANCEA ARRIANA –BRASOV
ROBERTS OLIVIA MARY -SIBIU
SLABU  PASCAL GEORGE -IASI
TOADER ILINCA-OCNA MURES

MUZICA POP 12-15
TROFEU
ROSCULETE MARIA-CRAIOVA
PREMIUL 1
FARCANE RADU-CLUJ NAPOCA
BACILA ILINCA-CLUJ NAPOCA
PREMIUL 2
STOIAN VIORELA-PIATRA NEAMT
TANASA DARIA ANASTASIA-BACAU
TEACA MIHAI-BRASOV
PREMIUL 3
BOGDANESCU RALUCA-ONESTI
HASNA ELENA BEATRICE-TARGU JIU
SELEA IULIAN NICOLAE-PITESTI
MENTIUNE
ANDRONIC DIANA ANDREEA-ONESTI
CRETU ANDRADA –DROBETA TURNU SEVERIN
PANTELIMON ANDRADA IOANA
DOBROTA ANDREEA-SIBIU
PREMIU SPECIAL
AVRAM LARISA-ONESTI
BEILICIU GIULIA-GEORGIA-BRAILA
BERECKZI FLORIN-CLUJ NAPOCA
BOLOVAN ELVIRA-TARGU JIU
CHIORAN RALUCA-CLUJ NAPOCA
COTFAS OLIMPIA ELENA CARMINA-TARGU MURES
LUCA DRAGOS IULIAN-ONESTI
MARIS RARES DARIAN-BIRSANA-MARAMURES
MOLDOVAN MARIA IOANA-CLUJ NAPOCA
RUS MIRUNA-CLUJ NAPOCA
SPIRU DAKAS DAVID-BUCURESTI
STANCEL MARA-OCNA MURES
WALLISH ALESANDRA

CONCURENTI MUZICA POP CAT.16-19

TROFEU
PANZARU STANESCU  IULIAN-BRAILA
PREMIUL 1
BOTEZAN ROBERT –SIBIU
GIDIUTA ADNANA LORENA-BRAILA
LALU LORENA-VULCAN
MARGINEAN ANCA-SIBIU
ROSIANU ANDREEA-SIBIU-
PREMIUL 2
BRATAN FLORINA CATALINA-GIURGIU
PASHALOV ALEXANDRA ELENA-ONESTI
ROSU ANA MARIA-ROMAN
PREMIUL 3
BITIA ANISIA CRISTINA-DROBETA TURNU SEVERIN
PIRON CRISTIAN-BRAILA
MENTIUNE
ANDRONIC DIANA
MARUNTEL ADELA –SIBIU
SAVA BIANCA-PIATRA NEAMT
ZAMFIR ANDREEA LOZIOARA-BRAILA
PREMIU SPECIAL
BUDAI EVELINE-CLUJ NAPOCA
BUZDUGA ALEXANDRA-PETROSANI
DUMITREAN CATALINA-SIBIU
GAMAN ELENA SILVIA –TARGU JIU
GRIGORAS CARMEN ELENA-ONESTI
GRIGORESCU VICTOR-SIBIU
JAROI DIANA-CLUJ NAPOCA
MAFTEI ANDREEA ELENA-ONESTI
PARASCHIVU RALUCA-DROBETA TURNU SEVERIN
SERBAN MARIA LUIZA-BUCURESTI

JURIU MUZICA CLASICA

ADRIAN ORDEAN
DANIEL VECSEI
SANDA VULCU
ANDREEA CROITORU


JURIU MUZICA POPULARA ,POP+20,FOLK
ADRIAN ORDEAN
DANIEL VECSEI
MIHAI TRAISTARIU
DOINA MOROSANU
DRAGOS POPA
VICTORIA GHINESCU


JURIU MUZICA POPULARA 4-19 ANI,GRUPURI,

ADRIAN ORDEAN
DANIEL VECSEI
RADU NECHIFOR
OLIMPIA URS
MIHAI TRAISTARIU
DOINA MOROSANU
DRAGOS POPA
VICTORIA GHINESCU
IRINA PASHALOV

JURIU MUZICA POP 4-8
ADRIAN ORDEAN
DRAGOS POPA
VICTORIA GHINESCU
GINA ISPASOIU
CRISTIAN MUNTEANU

JURIU MUZICA POP  16-19
ADRIAN ORDEAN
DRAGOS POPA
VICTORIA GHINESCU
GINA ISPASOIU
DANIEL VECSEI

JURIU MUZICA POP  9-15
ADRIAN ORDEAN
DRAGOS POPA
VICTORIA GHINESCU
GINA ISPASOIU
DANIEL VECSEI
OLIMPIA URS
MIHAI TRAISTARIU
DOINA MOROSANU